Na java.cz jsme založili mailing list pro CZJUG, adresa je czjug@java.cz. Členem tohoto mailing listu se stanete automaticky při registraci na portálu java.cz. Členství lze změnit, když kliknete na "Uživatel: vaše_jméno" vpravo nahoře vedle odkazu Odhlásit. Na této stránce je checkbox pro CZJUG. Současní uživatelé java.cz nemají tento mailing list nastavený a musí si ho tedy zaškrtnout. E-maily na mailing list posílejte z adresy, kterou máte nastavenou (případně jste zadali při registraci).

Zde je ilustrační obrázek pro nastavení mailing listu pro CZJUG:
czjug mailing list

Pomocí mailing listu czjug@java.cz se budeme domlouvat na programu CZJUG, můžete vznést různé požadavky na to, jak chcete aby setkání CZJUGu probíhala. Měli bychom také navrhnout logo pro CZJUG, takže uvítáme případné grafické návrhy na mailing listu.

Během prvního setkání CZJUG padlo, že bychom rádi ovlivnili budoucí vývoj Javy. To je možné, když si CZJUG zvolí svého vedoucího a ten bude zastupovat JUG a bude moci ovlivnit dění kolem Javy prostřednictvím mailing listu pro jug leadery z celého světa (jug-leaders@jugs.dev.java.net) a získá kontakty na klíčové osoby v Sunu. Během následujících setkáních bychom měli zvolit vedoucího JUG, měl by to být člověk známý v české java komunitě a schopný komunikovat v angličtině (neměl by jím být zaměstnanec Sunu, jinak by nebyl JUG dostatečně neutrální).

Pro podporu CZJUG jsme dále zřídíli wiki, ve kterém je wishlist pro budoucí setkání. Můžete si vybrat témata, o kterých byste se chtěli dozvědět víc, případně připsat osobnosti, které byste chtěli vidět v Praze. Pokusíme je sem nalákat, v některých případech to bude těžké, ale za zkoušku se nic nedá. Zde je wiki:

http://wiki.java.net/bin/view/JUGs/CZJUG


Libovolné další náměty, dotazy, připomínky, atd. můžete také připsat do diskuze k tomuto článku. O tom jak se zapojit si můžete také přečíst v blogu Romana Pichlíka.