Květnové setkání Czech Java User Group proběhne 27.5.2009 od 18h v posluchárně K9 v prostorech ČVUT na Karlově náměstí. Tématem tohoto setkání bude web framework JSF (Zdeněk Troníček) a kontinuální integrace s  TeamCity (Václav Pech). Pokud se chystáte přijít, dejte nám prosím vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Sponzorem tohoto setkání bude firma CA, která představí pracovní příležitosti v jejich Java EE týmu.

JavaServer Faces

Máte pocit, že JavaServer Faces (JSF) jsou složitý framework, který se programátor musí nejprve měsíc učit, aby jej mohl používat? Ve skutečnosti je to tak, že v JSF můžete psát aplikace, i když neznáte detaily toho, jak framework funguje. Navíc ty nejdůležitější věci o JSF se dají vyložit během jediné přednášky. Přechodem k JSF se vám otevře možnost využívat rozsáhlé knihovny komponent jako RichFaces, ICEFaces a MyFaces. Pomocí nich můžete snadno vytvářet ajaxové webové aplikace. Přednáška je úvodem do JSF a nepředpokládá žádné předchozí znalosti tohoto frameworku.

Kontinuální integrace - TeamCity

Martin Fowler popsal kontinuální integraci jako praktiku, která mění integraci kódu z dlouhého a nepředvídatelného procesu na "non-event" - aktivitu, kdy vývojáři integrují rychle a s minimálním úsilím. Během přednášky si předvedeme několik možných technik integrace kódu pomocí nástroje TeamCity. Ukážeme si, jak lze proces kontinuální integrace začlenit do vývojového prostředí týmu, jaké možnosti komunikace nástroj dává, jak měří a hlídá kvalitu kódu a jaké nabízí prostředky pro opravu či prevenci rozbitých buildů. Přednáška je určena jak programátorům, kteří se chtějí seznámit s běžnými praktikami kontinuální integrace, tak těm, kteří by rádi poznali možnosti serveru TeamCity, jako např. pre-tested commit, prioritizace testů, průběžné hlášení chyb, broken build responsibility či build grid.