Červnové setkání Czech Java User Group proběhne 24.6.2009 od 18h v posluchárně K9 v prostorech ČVUT na Karlově náměstí. Proběhnou dvě prezentace, představení zařízení SunSPOT a vyhlášení souteže (Jakub Podlešák) a prezentace na téma Dependency injection frameworky v Jave (Roman Pichlík). Součástí tohoto setkání bude i malé občerstvení v podobě pizzy od firmy CA. Pokud se chystáte přijít, dejte nám prosím vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz

SunSPOT

SunSPOT je male "embedded" zarizeni postavene na platforme Java. Umoznuje vyvijet nejruznejsi typy aplikaci, od mereni pretizeni na horske draze, az po rizeni robotu.

Cesky JUG dostal jako sponzorsky dar od firmy SUN Microsystems zakladni vyvojovy kit pro SunSPOT v hodnote zhruba 12 tis. korun, a o tento kit jsme se rozhodli usporadat soutez. Behem dalsiho setkani chci SunSPOT predvest, vcetne zivych ukazek klicovych vlastnosti. Na zaver predstavim pravidla souteze, kterou tim i odstartuji.

Dependency injection frameworky

V této prezentaci se podíváme na zoubek Dependency injection frameworkům a vlastně celé oblasti Inversion of Control. Zkusíme zadefinovat sadu základních požadavků, kterou by měl každý Dependency inejction framework splňovat, proč jsou důležité, a řekneme si jak tyto požadavky splňují následující implementace (JBoss Microcontainer, PicoContainer, Google Guice, Spring a Apache OpenEJB).