Říjnové setkání Czech Java User Group proběhne 14.10. v novém čase od 19 hodin a na novém místě v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace a to Blending the worlds of REST, SOA and CEP (Burr Sutter) a Praktická implementace REST API (Petr Ferschmann). Sponzor setkání firma Kelly Services. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Blending the worlds of REST, SOA and CEP

In this session, we will be demonstrating several new capabilities now found a jboss.org, focused on the areas of REST, SOA and how CEP (Complex Event Processing) can be used for advanced application infrastructure. Some say that SOA is dead and REST is the future, others talk about the synergy of business processes, rules & events, in this session we will demonstrate several of these concepts working together.

Praktická implementace REST API

Při vývoji ekonomického systému WinStrom 10, jsme narazili na potřebu programátorského rozhraní. Nakonec jsme zvolili rozhraní založené na REST s použitím knihovny Jersey (JAX-RS). Podělíme se o důvody této volby, o zkušenostech s touto knihovnou, tak i se zkušenostmi se samotným rozhraním a jeho používáním.

Přednáška bude vycházet z článku REST API jako rozhraní desktopové aplikace.