Czech Java User Group ve spolupráci s Fakultou informačních technologií ČVUT pořádá dne 12.11. od 18h v Bellingově sále Národní technické knihovny  workshop na téma Tvorba webových aplikací s Apache Maven pod vedením Pavla Jetenského. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Popis workshopu

Účastníci workshopu si vyzkouší práci s pluginy Apache Mavenu, které výrazně usnadňují vývoj webových aplikací. Od píky si ukážeme, jak se nová webová aplikace snadno založí, jak co nejvíce můžeme urychlit její vývoj (kolečko změna - otestování v prohlížeči) a jak lze automatizovat deploy na různá prostředí (test, produkce). Naučíme se automaticky deployovat více warů najednou, zjistíme jak spustit webový kontejner v rámci integračního testu (např. Selenium). Uvidíme, jak cargo plugin dokáže z internetu stáhnout a spustit samotný webový kontejner, takže vývojář nemusí instalovat před začátkem vývoje například Apache Tomcat.

Workshop se zaměří na využití těchto maven pluginů:

  • Archetype
  • Jetty - hot redeployment
  • Cargo - remote deployment
Vstupní předpoklady

Výhodou je alespoň základní znalost Maven a struktury pom.xml, nutný je laptop s nějakým IDE (Eclipse, Idea, Netbeans), které však nemusí mít podporu pro Maven.