Prosincové setkání Czech Java User Group probehne 14.12. od 19 hodin v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentace Vaadin - Rich web applications in plain Java without plugins or JavaScript (Joonas Lehtinen) a Vánoční hrátky s JAXB (Martin Grebáč, Pavel Bucek). Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Vaadin - Rich web applications in plain Java without plugins or JavaScript

This presentation shows how easily you can create desktop-like web applications in plain Java without any HTML, XML, plugins or JavaScript. You will learn how to avoid the most typical problems in web application development by using a desktop-like programming model on server. Apache-licensed Vaadin framework is used to leverage Server-Driven RIA (SDR) architecture that allows you to focus on application logic and forget cross-browser issues.

  • Server-Driven RIA architecture is introduced. A comparison between traditional web application architecture, client-side RIA architecture and SDR is done.
  • A brief introduction to Apache-licensed Vaadin framework is given. The toolkit is compared to Google Web Toolkit and the integration between the products is explained.
  • A desktop-like web application is created from scratch to give a hands-on experience on SDR.

More info about Vaadin: http://vaadin.com/

Vánoční hrátky s JAXB

Chtěli jste si někdy uložit konfiguraci v XML a nevěděli jste jak? Používáte na parsování XML souborů SAX nebo DOM parser a přijde Vám to příliš složité a těžkopádné? Přesně takové (a mnoho dalších) problémů řeší standard JAXB a jeho referenční implementace od společnosti Sun Microsystems.

V této prezentaci vám seznámíme se základními způsoby práce s XML s použitím JAXB API, které předvedeme na jednoduchých příkladech. Kromě nich ukážeme i bohaté možnosti rozšíření, jak standardní cestou tak i vývojem vlastních pluginů. Uvedeme také kdy je vhodné JAXB použít a kdy to naopak příliš vhodné není.