Na březnovém setkání CZJUG (26.3.2008, 18h, ČVUT Karlák - K9) budeme hostit dva speciální řečníky. Tím prvním bude Andrea Provaglio s prezentací na téma Seeing Aspects in Web Application Architectures. Druhým hostem bude Oldřich Kepka z HP Software s tématem Zajišťování výkonnosti aplikací.

Seeing Aspects in Web Application Architectures

AOP is a way to deal with cross-cutting concerns in an application. Complex Web applications are a domain in which we find many cross-cutting concerns, spanning from presentation to content, from business logic to user agent and many more.

However, it's not always possible to use an AOP framework for the development of your Web application.

In this presentation we'll see how keeping a few AOP concepts in mind can lead to a better design even if you don't use an AOP framework. We'll also see how we can apply a few common Java programming techniques to effectively simulate aspects on a non-AOP platform.

Zajišťování výkonnosti aplikací

Součástí každého softwarového projektu je proces zajišťování kvality vyvíjeného softwaru. Velmi významnou složkou tohoto procesu je zajištování výkonosti, která je v nejednom případě podceňována. V této přednášce Vás seznámíme s životním cyklem vývoje HP SOA Systinet produktu a s metodikou implementovanou naším týmem. Touto metodikou se snažíme zajistit akceptovatelnou výkonnost našeho produktu.

Z přednášky si odnesete znalost pojmů jako je modelování výkonnosti, testování a meření výkonosti, plánování kapacity, co je to stress test a load test atd. Tyto pojmy budeme prezentovat na případových studiích, ve kterých např. ukážeme jak vyladit Java VM, jak monitorovat databázi a operační systém.