21.6.2017 se uskuteční historicky první CZJUG ve Olomouci. Přednáška bude na téma Stream processing a Hazelcast Jet. Pokud se na přednášku chcete podívat, zaregistujte se prosím na http://srazy.info/czjug-olomouc/7389 .

Zpracování velkých dat je tradiční doménou distribuovaných dávkových systémů, jako Hadoop. Nedostatkem dávkového zpracování je velká latence. Stream processing nástroje tento problém řeší a umožňují zpracovávat miliony událostí z IoT senzorů nebo sociálních sítí v téměř reálném čase. Jsou základem event-sourcing architektur. Vysvětlíme si, na jakých principech stojí a čím se jednotlivé produkty liší. Představíme si Hazelcast Jet — knihovnu, která vás přesvědčí, že distribuované zpracování dat nemusí být složité.

Do Olomouce za námi přijede Vladimír Schreiner ze společnosti Hazelcast. Vladimír o sobě napsal: "Jsem produktovým manažerem Jetu. Chci zjednodušit způsob pro zpracování dat — motivaci a chuť jsem našel během předchozího desetiletého působení v enterprise vývoji."