15.6.2017 se uskuteční letos již 3. CZJUG ve Zlíně. Přednáška bude na téma JSON a podpora v Java EE. Pokud se na přednášku chcete podívat, zaregistujte se prosím na http://srazy.info/czjug-zlin/7298 .

Podpora JSONu je důležitou součástí nadcházející verze Java EE. Na této přednášce si představíme JSON-P a JSON-B API, vysvětlíme si, co je spojuje a jak mohou být vzájemně použity. Následně si ukážeme novinky ve standardu JSON-P, jako jsou JSON Patch, JSON Pointer a JSON Merge Patch stejně jako klíčové vlastnosti standardu JSON-B jako například standardní a volitelné mapování, adaptéry a seralizátory.

Tentokrát za námi do Zlína přijede Lukáš Jungmann ze společnosti Oracle. Lukáš pracuje ve firmě Oracle jako softwarový inženýr, kde v současné době pracuje na JSR 338 Java Persistence API, JSR 67 Java API for XML Messaging, JSR 224 Java API for XML-Based Web Services a účastní se implementace JSR 374 Java API for JSON Processing a JSR 367 Java API for JSON Binding. Mezi jeho další projekty patří například EclipseLink – referenční implementace JPA. V minulosti pracoval na projektech NetBeans, Metro, GlassFish, JBoss Tools.