Červnové setkání Czech Java User Group proběhne 28.6.2010 od 19 hodin v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace a to na téma Vizuální návrhář NetBeans JavaFX Composer a Code Generation on the JVM (Hamlet D'Arcy). Sponzorem tohoto setkání je firma JetBrains. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Vizuální návrhář NetBeans JavaFX Composer

Speaker: David Kašpar

Pokud chcete změnit vzhled vašich aplikací, dát jim nový, modernější kabát a přitom stále využívat předností technologie Java, můžete se podívat i na rodinu technologií JavaFX. Ta se zaměřuje na vývoj grafických aplikací s moderním dynamickým vzhledem.

V této přednášce vám představíme nový vizuální návrhář určený vývojářům pro sestavování JavaFX aplikací. Dozvíte se stručný přehled o JavaFX, o vizuálním návrhu dynamického chování vašich aplikací, o získávání a práci s daty v uniformní struktuře a o integraci grafických dat od designérů.

Detaily o vizuálním návrháři může najít na: http://wiki.netbeans.org/JavaFXComposer

 

O přednášejícím

David Kašpar je programátorem ve firmě Sun Microsystems pracujícím na vizuálních nástrojích NetBeans JavaFX Composer a NetBeans Visual Mobile Designer a knihovně pro vizualizaci dat NetBeans Visual Library.

Code Generation on the JVM

Speaker: Hamlet D'Arcy

We're seeing more and more JVM frameworks designed to generate code at compile time: AST Transforms, Project Lombok, Spring Roo, Clojure Macros, and more. This session reviews these approaches, including examples of how and why we'd want to do this. We'll see the newest Groovy language tools, write our own AST Transform, and look at some amazing libraries based on these techniques.

About speaker

Hamlet D'Arcy has been writing software for over a decade, and has spent considerable time coding in C++, Java, and Groovy. He's passionate about learning new languages and different ways to think about problems, and recently he's been discovering the joys of both F# and Scheme. He's a committer on several projects including Groovy and JConch, and is a contributor on a few open source projects (including Griffon and the IDEA Groovy Plugin). He blogs regularly at http://hamletdarcy.blogspot.com.