Prosincové setkání brněnské Czech Java User Group proběhne 17.12. od 18h v posluchárně G101 na Fakultě informatiky Masarykovy Univerzity na Šumavské 15, Brno (kontakt). Čeká nás prezentace Kouzla s bytecodem v Java EE od Kamila Ševečka. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat.

Kouzla s bytecodem v Java EE

Třídy v Javě jsou na disku reprezentovány soubory .class. V přednášce Kamila Ševečka se podíváme na to, jak se soubory .class nahrávají do JVM, tedy na ClassLoadery. Jak v Java SE, tak v Appletech, Tomcatu, JBoss AS ale i v OSGi.

Třídy v Javě obsahují strojový kód, tzv. bytecode. V druhé části přednášky se tedy podíváme, jaká kouzla s bytecodem vašich tříd používají současné frameworky a aplikační servery Java EE. Ukážeme si, co je javaagent a jeho využití pro líné dotahování vztahů mezi entitními objekty v EclipseLinku vs. Hibernate; znovu nahrávání tříd pomocí JRebel; záznam běhu aplikací pomocí Chronon Time Travelling Debugger; měření pokrytí kódu automatizovanými testy nebo třeba JavaConfig ve Spring Frameworku a weaving aspektů v AspectJ.

O přednášejícím

Mgr. Kamil Ševeček, nezávislý vývojář, popularizátor a lektor Java EE je nadšenec do Javy a Androidu, Spring Frameworku a open source obecně. Rád se noří pod hladinu API všemožných frameworků a knihoven, aby přišel věcem na kloub a ještě raděj o tom potom přednáší.

Na přednášku jste srdečně zváni. Těšíme se na vás.