Lednové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 31.1.2011 od 19 hodin v posluchárně S3 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace: Elastic Search (Lukáš Vlček) a Devoxx 2010 (Lukáš Křečan). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Elastic Search - you know, for search

Elastic Search (www.elasticsearch.com) je "distributed, highly available, RESTful search engine" (tohle nemá smysl překládat, to se musí zažít...). Byť poměrně mladý, přesto dynamicky se rozvíjející open source projekt, který by neměl uniknout vaší pozornosti. Kromě povídání o všemožných vlastnostech budou samozřejmě i dema a konkrétní ukázky použití.

Speaker bio

Lukáš Vlček pracuje v Brně pro Red Hat (v JBoss divizi). Projektu Elastic Search se věnuje od jeho počátku. Napsal pro něj proxy server v Node (http://github.com/lukas-vlcek/node.es).

Devoxx 2010

Devoxx je pravděpodobně nejzásadnější Java konference v Evropě a CZJUG jako její partner mohl vyslat jednoho svého zástupce, kterým se nakonec stal Lukáš Křečan. Ten nás v rámci této prezentace seznámí s nejdůležitějšími postřehy z této konference.