Dubnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 27.04.2011 od 19 hodin v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás prezentace Groovy - seven usage patterns (Dierk König) a Apache Camel (Martin Polovinčák). Prezentace proběhnou v uvedeném pořadí. Sponzorem setkání je firma ET NETERA, která zajišťuje občerstvení. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Groovy - seven usage patterns

Groovy is a dynamic language for the Java platform that any Java project can benefit from.
 It complements Java for many usage scenarios that we present in pattern format. Learn when and how you can use Groovy as a “Super Glue”, heat up your Java
 application with a “Melted Core”, alleviate pains with “Keyhole Surgery”,
 adapt it to local needs with “Smart Configuration”, let it achieve
 “Unlimited Openness”, enjoy subserving “House-Elf Scripts” and provide early feedback from a “Prototype”. If you have your own pattern: we're eager to hear about it!

Speaker bio

Dierk König works as a fellow for Canoo Engineering AG, Basel, Switzerland. He is a committer to Groovy, Grails, and GPars, and a manager of the open-source Canoo WebTest project. He is lead author of "Groovy in Action".

Apache Camel

Zajímá vás, jak vypadají a fungují aplikace, jejichž srdcem je JMS a které využívají řadu dalších služeb, ať už to jsou databáze, HTTP rozhraní nebo webové služby? Pak si nenechte ujít malý úvod do oblasi zvané Enteprise Integration Patterns (EIP). Přijďte se podívat na prezentaci o frameworku Apache Camel, který slouží právě k jejich implementaci ve světě Java aplikací. Dozvíte se, co to ty EIP jsou, v čem vám může pomoci Apache Camel a v neposlední řadě také několik postřehů z praxe vývoje výkonných aplikací s použitím Apache Camel.