Přinášíme do Hradce další CZJUG! Můžete se těšit na přednášku na téma GraphQL a Relay, která proběhne ve středu 25.5. od 17:30 v posluchárně J3 na Fakultě informatiky a managementu, Univerzita Hradec Králové. Přednáškou nás provede Petr Ferschmann, jeden z autorů Kafemlejnek.TV a spoluzakladatel cloudového ekonomického systému FlexiBee.
REST API JE MRTVÉ - AŤ ŽIJE GRAPHQL A RELAY
REST se stal standardem pro API. Poslední dobou se ale ukazuje, že není vhodné pro uživatelské rozhraní. Facebook nám nabídl GraphQL a skvělou knihovnu Relay, která usnadňuje a zrychluje práci s daty v aplikacích.
PETR FERSCHMANN
Počítače byly vždy jeho koníčkem, ale místo "jak věci fungují" jej spíše zajímalo, "proč takto fungují". Od roku 2004 začal podnikat, aby tuto svoji vášeň mohl lépe rozvinout. Je jedním ze zakladatelů cloudového ekonomického systému FlexiBee, kterou v roce 2014 prodal skupině ABRA Software. Od roku připravuje novou firmu na propojení cloudových aplikací. Linux používal od roku 1996, počítačové sítě a škálování aplikací jsou jeho koníčkem.
V roce 2004 absolvoval Softwarové inženýrství na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity. Má tři děti a k jeho koníčkům patří běh, kajakářství a skálolezectví, i když většinu času tráví spíše v práci.


Kde: Fakulta Informatiky a Managementu, Univerzita Hradec Králové, Posluchárna J3

Kdy: 25.5.2016 v 17:30