Květnové setkání Czech Java User Group proběhne 24.5.2010 od 19 hodin v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace Krotíme dinosaury: Java EE, Spring, GWT a Agile na Mainframe (Igor Kopřiva) a JRebel (Pavel Bucek). Součástí tohoto setkání bude občerstvení sponzorované firmou CA a soutěž o licence k JRebel od firmy ZeroTurnaround. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Krotíme dinosaury: Java EE, Spring, GWT a Agile na Mainframe

Historicky byly Mainframy (Big Iron) určeny ke zpracování velkého množství dat při zajištení extrémně vysoké dostupnosti a bezpečnosti spojené s nativní vitrualizací na HW úrovni. Na tuto práci byly navrženy a optimalizovány. Před deseti lety byla tato platforma houfně odsouzena k pomalému zániku. Ovšem krize vynesla opět mainframy na výsluní právě pro velmi dobrý poměr cena/výkon ve zpracování dat a vysokou bezpečnost spolu se snadným managementem i velkých farem serverů.

Celá správa ovšem nebyla user friendly a proto se CA rozhodlo použít technologie jako Java EE, Spring, GWT a zjednodušit management mainframu. A jelikož moderní technologie si vyžadují moderní postupy vývoje používá se k vývoji Agile. Uvidíte rozdíl mezi "green-screen" instalací a GWT/tomcat based instalaci pomocí CA MSM (freeware). Zmíníme také zkušenosti z Agilním vývojem velkého projektu. Pro zkušenejší uvidíte něco z JCL skriptu, co je SMP/E, jaká je JAVA od IBM pro Mainframe, IBMJZOS library, datasets vs. files.

JRebel

Na této prezentaci se dozvíte co je JRebel, jak se dá používat, kde si ho můžete opatřit a v čem vám může nejvíce pomoci. Na praktickém příkladu si ukážeme jak se dají s jeho pomocí vyvíjet aplikace a dozvíte se i kdy je pro maximální využití potřeba JRebelu malinko pomoci. V průběhu prezentace rozdáme několik licencí nejnovější verze JRebel. Zkušenosti s JRebel na českých java blozích najdete například v článku JavaRebel - vývoj bez restartu serveru.