Únorové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 29.2. od 19h v posluchárně S5  na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentace Kubernetes (Martin Podval). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Kubernetes: spravujte jednoduse svoje containerizovane aplikace na malych i velkych clusterech

Google před více než rokem uvolnil první verzi Kubernetes - revolučního open-source cluster managementu orientovaného na containery. Spolupracoval na něm s mnoha dalšími firmami jako jsou IBM, Microsoft ci Mesosphere. Kubernetes umožňuje reliabilni nasazení, masivní škálování i jednoduchou správu malých i velmi komplexních deploymentu aplikací distribuovaných v docker containerech. V prezentaci velmi rád popovidám o základech Kubernetes stejňe tak i o naší mnohaměsíční zkušenosti.

Martin Podval Architect clusteroveho řešení pro HP Service Virtualization, nově CTO v Liftago. Baví ho distribuované systémy.