Lednové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 30.1.2012 od 19h hodin v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace: Zkoumání memory leaks na produkčních systémech (Martin Rexa) a Ošéfujte si Java deployment (Radim Marek). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Zkoumání memory leaks na produkčních systémech

Zkoumání chyb aplikací na produkčních systémech se liší od postupů používaných při vývoji nebo testování. Důvodem bývá časová náročnost, bezpečnostní omezení apod. Prezentace se zabývá postupy při odhalování problémů s využitím paměti v J2EE aplikaci v produkčních systémech - analýza log souborů, profiling, analýza heap dumpu. Na závěr budou diskutovány příklady chyb z praxe.

Ošéfujte si Java deployment

Vývoj aplikace nekončí binárním artefaktem v Maven repositáři. Ten je pouze začátkem produkčního nasazení a každodenní správy. Přijďte se podívat na to, jak popsat vaší infrastrukturu jako kód, automaticky ji testovat a spravovat pomocí nástroje Chef.

Prezentace je založená na praktické ukázce nasazení web aplikace na Apache Tomcat a jednoduchého load-balanceru s mod_jk.