Lednové setkání Czech Java User Group probehne 25.1. od 19 hodin v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás takzvané Lightning Talks. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Lightning Talks

Koncept Lightning Talks jsme si vyzkoušeli na konferenci jOpenSpace a protože se nám osvědčil, rozhodli jsme se jej použít i pro Lednové setkání. Namísto dvou či jedné přednášky, kterou obvykle v rámci setkání CZJUG míváme, bude čas setkání rozdělen na přibližně sedmiminutové úseky. V rámci těchto sedmi minut může kdokoliv ze zúčastněných seznámit ostatní s čímkoliv zajímavým. Kdy slovo zajímavé může být definováno na škále od úspěšný/neúspěšný projekt, užitečný nástroj po framework X je k ničemu používejte Y protože. Samozřejmě důležité je vejít se do definovaného časového rámce. Pro účely Lightning Talk není nutně potřeba prezentace a proto se může bez nějaké velké přípravy zapojit kdokoliv.

Zde jsou některé z předem domluvených Lightning Talk

  • Zajimavosti z Google Maps API
  • Closures v JDK 7
  • node.js - Evented I/O for V8 javascript
  • Stvorenie startupu za 7 dni. Od napadu po prveho zakaznika
  • JBoss Snowdrop

Pokud máte zájem vystoupit s vlastním Lightning Talk, dejte nám vědět třeba zde v diskuzi a nebo mailem. K dispozici bude jeden erární počítač, na kterém je případně možné svou prezentaci spustit. Lednové setkání bude tak zajímavé, jak si ho sami uděláme.