Únorové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 28.02.2011 od 19 hodin v posluchárně S3 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás prezentace OAuth (Martin Matula) a Ruby on Rails: zapomeňte na Javu (Jiří Hradil). Prezentace proběhnou v uvedeném pořadí. Sponzorem setkání je firma Oracle, která zajišťuje občerstvení. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

OAuth

OAuth se stává akceptovaným standardem pro zabezpečeníRESTových API. Během této přednášky si řekneme, co OAuth je, jak funguje a ukážeme si příklad implementace OAuth klienta a služby pomocí Jersey - frameworku pro vývoj RESTových služeb v jazyce Java.

Ruby on Rails: zapomeňte na Javu

Vývoj webových aplikací v Javě trpí přílišnou složitostí. Kromě obrovské náročnosti na zvládnutí mnoha technologií trpí roztříštěností, plynoucí z absence standardů. Tzv. univerzálnost a možnost volby se nám tady vrací v nejhorší možné podobě. Vydat se po správné cestě vyžaduje často zkoušet javové technologie stylem "pokus a omyl".

Co když je cesta někde jinde? Co když vykročíme stranou, opustíme Javu a zkusíme něco úplně jiného? Vítejte v dokonale jednoduchém světě Ruby on Rails.