Prosincové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 1.12. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás prezentace na téma - "Advanced testing techniques; When assertThat(you).understandUnitTesting() fails" (Martin Skurla) a "Bootiful mikroslužby" se Spring Boot (Martin Tošovský). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Advanced testing techniques; When assertThat(you).understandUnitTesting() fails

Prezentace bude v angličtině, presentation will be held in English.

Let's face reality. People usually do not know how to write good unit tests. A lot of commonly used bad practices together with the lack of knowledge of testing frameworks and tools often result in tests that are hard to read and understand. This talk will focus on practical experience, not just theoretical advice. All the recommendations, code examples, and investigations were discovered as part of a huge refactoring, the refactoring of one of the most important modules of core libraries used for exchange trading in Barclays: the Attribute engine. We will cover advanced testing concepts and techniques useful for every developer, tester and testing framework developer.

"Bootiful mikroslužby" se Spring Boot

Představme si služby založené na technologiích Spring. Mohou obsahovat moduly Spring MVC pro implementaci webové vrstvy, Spring Data pro persitenci dat, Spring Integration pro integraci s externími systémy, Spring Security pro autorizaci/autentizaci nebo Spring Batch na ETL. Nastavení a "rozfungování" (bootstrapping) podobné aplikace pro produkční prostředí bude vyžadovat velké množství konfigurace - vytvoření a nastavení konfiguračních bean (ať už v XML nebo pomocí java-config), externalizaci konfigurace, nastavení webového serveru, konfigurace prostředí pro běh integračních testů, vytvoření metrik pro vzdálený monitoring nebo vystavení rozhraní pro vzdálenou správu (JMX, SSH remote shell, JMX over HTTP). Pro zefektivnění a zjednodušení velké části těchto operací byl vytvořen projekt Spring Boot.

Projekt Spring Boot poskytuje pohodlnou cestu jak vytvořit plnohodnotnou Spring aplikaci s minimem konfigurace. S pomocí Spring Boot lze jednoduše, pohodlně a rychle vytvořit soběstačnou, spustitelnou a snadno testovatelnou "mikroslužbu" založenou na technologii Spring obohacenou o znovupoužitelné prvky, jejíž defaultní konfiguraci lze jednoduše upravit na míru konkrétnímu řešení.

Prezentace má za cíl představit projekt Spring Boot a na praktických příkladech vysvětlit princip fungování některých základních stavebních komponent tohoto frameworku. Dále bude představena možnost jak framework rošířit pro vlastní specifické případy použití.

Autor: Martin Tošovský pracuje jako vývojář u firmy GoodData