Příští setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 27.11. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Tématem setkání bude praktické zkušenosti, které v Zonky udělali při přechodu na architekturu mikroslužeb API-Gateway brána do světa microservice (Lukáš Nový) a evegreen ORM jako Vietnamská válka a jak se z něj nezbláznit (Dominik Moštek). K dispozici bude i občerstvení proto nám dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz nebo přihlášením na tuto událost na Facebooku. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat.

API-Gateway brána do světa microservice

U nás v Zonky jsme se rozhodli přejít na microservice architekturu a aby mohl naše api někdo používat je potřeba právě api-gateway. Používáme spring boot, zuul, hystrix a některé další skvělé knihovny od netflixu, které nám usnadňují vývoj.

Lukáš Nový

Programování a IT je moje práce i zábava zároveň. Přes několik bank a korporací jsem se dostal až do Zonky.cz, kde mám konečně tu správnou pohodu a prostor pro práci. Baví mě zkoumat nové technologie a tak microservices byla pro mě jasná volba. O hardware i software se zajímám již od střední školy a ačkoliv je Java mým denním chlebem, tak se jako správný absolvent fakulty elektrotechnické nebojím umazat o nějaké to železo. Ve volných chvílích beru do ruky fotoaparát nebo si hraji s raspberry pi a hromadou senzorů pro IOT.

ORM jako Vietnamská válka a jak se z něj nezbláznit

ORM je vietnamská válka computer science, prohlásil Ted Neward ve svém slavném článku. Stejně jako vietnamskou válku ani tuto není možné vyhrát. Můžeme jí alespoň důstejně přežít. Povídání o tom, co je vlastně na dnešním přístupu k ORM zle a pár tipů jak se s tím vypořádat.

Dominik Moštek

Vývoj software je Dominikova největší vášeň. Zkušenosti sbírá už přes deset let především ve velkých firmách, nyní ovšem přesedlal do startupu Zonky. Čistý a dobře navržený kód je jeho mantrou. Ve volném čase nejraději získává nové programátorské znalosti nebo předává své zkušenosti ostatním, především o TDD a clean code. Velkou zálibou jsou pro něj také cesty po světě, na které se vydavá se svoji partnerkou.