Zářijové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 30.9. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás prezentace Back to browser (Jaroslav Tulach), Vesmír jménem Eclipse (Libor Jelínek). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Vesmír jménem Eclipse

Eclipse, většině lidí známý jen jako vývojové prostředí, je ve skutečnosti široký soubor technologí a celý ekosystém pro vývoj nejen desktopových aplikací. Spousta zkratek, termínů a málo známých technologí činí vstup do vývoje s Eclipse složitým. Prezentace Vás uvede do klíčových témat, která uspořádá a demonstruje v krátkých ukázkách použití.

Libor Jelínek je nadšený programátor, školitel Eclipse a Java, který rád zkouší nové technologie. Zajímá se zejm. o Java desktop vývoj a všechno okolo Eclipse (OSGi, RCP, SWT/JFace). Zakladatel Eclipse User Group ČR, tester Eclipse, Senior člen Eclipse fóra. Když má čas píše pro Eclipse Planet a na svůj blog.

Back to browser

Bývávaly doby, kdy platila WORA - napiš to jednou a rozběhni všude. V dnešní době to možná platí také, ale spíše o JavaScriptu. Což je trochu škoda - přeci jen mám Javu raději. Pojďme ji tedy zkusit dostat zpět do prohlížeče.

Prezentace bude složena hlavně z ukázek různých technologií, které v poslední době vznikly a umožnují programátorům psát uživatelské rozhraní v HTML a rozhýbávat jej v Javě. Ukážeme si v čem je Java lepší a použitelnější než JavaScript a pokusíme se pak vytvořenou aplikaci zabalit a dodat k uživatelům desktopu, moderních prohlížečů a některých typů telefonů.