Listopadové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 25.11. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentace Co nás naučilo 5 let modulárního vývoje od Jana Novotného. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Co nás naučilo 5 let modulárního vývoje

Před pěti lety jsme začali naše monolitické řešení přepracovávat do modulární architektury. V prezentaci bych se s Vámi chtěl podělit o naše zkušenosti z Forrestu, které jsme s tímto přístupem v architektuře systému udělali. Po pěti letech už můžeme říci, že cesta byla správná, ale velmi trnitá a na té cestě jsme se toho hodně naučili. Properu základní požadavky na modulární systémy (v našem pojetí), slepé uličky a jejich řešení a zkusím odpovědět na otázku, zda se to ve výsledku vyplatilo.

O přednášejícím

Jan Novotný je známý český blogger, Javista a hlavně nadšenec do programování. Už 3 roky miluje Linux, teprve chvilku Git a celá léta IntelliJ Ideu. Shodou náhod se stal členem JetBrains akademie a rád propaguji jejich produkty, které považuji za špičku našeho oboru. Snaží se účastnit a pořádat komunitní akce v okolí, a dodává že obvykle je to jen těžký boj s časem.