Příští setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 8.10. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět přihlášením na tuto událost na facebooku.

Témata:

Petr Ferschmann: REST, GRAPHQL a dobré API?
Lukáš Nový: Spring cloud config server - ukliďte si v proměnných

CZJUG podporují:

  • Avast - nahrávání přednášek pro shlédnutí online
  • JetBrains - licence pro vývojářské nástroje pro přednášející
  • další: Oracle, portál java.cz


REST, GRAPHQL a dobré API?

Dobré API je důležité. Co by ovšem mělo dobré API obsahovat a jak by mělo vypadat? Musí být dobře dokumentované, efektivní, konzistentní a také umět dostatečné množství věcí. Povím vám o zkušenostech z návrhu API pro FlexiBee, které používají stovky vývojářů v ČR a naopak o konzumaci stovek API v Dativery.

Petr Ferschmann
CEO, Dativery s.r.o.

Petr je zakladatel a CEO webové integrační platformy Dativery. Dříve založil a vedl FlexiBee - cloudový účetní software s API, který prodal ABRA Software. Natáčí také videpodcasty nejen pro vývojáře Kafemlejnek.tv. Spoluorganizuje backendová setkání backendisti.cz a setkání tvůrců SaaS aplikací SaaSkaři.cz


Spring cloud config server - ukliďte si v proměnných

Stále ještě musíte buildovat aplikaci pro každé prostředí zvlášť? Když potřebujete přenastavit aplikaci musíte se přihlásit na 20 serverů? Nevíte proč a kdy změnil někdo tuto proměnnou? Config server je užitečná aplikace, která vám najde odpovědi na všechny tyto otázky. V Zonky s ním máme praktické zkušenosti a je to neocenitelný pomocník pro správu microservice architektury.

Lukáš Nový
Zonky.cz

Programování a IT je moje práce i zábava zároveň. O hardware i software se zajímám již od střední školy a jako spousta dalších jsem se dostal přes hraní her až k programování. Ačkoliv je Java mým denním chlebem, tak se jako správný absolvent fakulty elektrotechnické nebojím umazat o nějaké to železo. Ve volných chvílích beru do ruky fotoaparát nebo si hraji s raspberry pi a hromadou senzorů pro IOT. Přes několik bank a korporací jsem se dostal až do Zonky.cz, kde mám konečně tu správnou pohodu a prostor pro práci