Lednové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 25.1. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace Docker pro vývojáře (Michal Augustýn, Jan Seidl, Alena Varkočková) Chronon - DVR for your Java application (Matěj Hudák). Laskavým sponzorem tohoto setkání je firma Zeebra, která zajišťuje občerstvení. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Docker pro vývojáře

Během posledních pár let jste určitě zaznamenali mnoho článků a přednášek o technologii, která má změnit svět IT - o Dockeru. V této přednášce předvedeme, jak nám, vývojářům v Avastu, skutečně Docker pomáhá v celém životním cyklu aplikace. Začneme tím, jak lze pomocí Dockeru zajistit stabilní prostředí pro build. Dále vám povíme, jak každý vývojář může mít díky Docker Compose na svém počítači běžící aplikaci zavoláním jediného příkazu, a jak toho lze využít při integračních testech. Nakonec ukážeme, jak nasazujeme Docker-ready aplikaci do našeho interního cloudu založeném na Mesosu a Marathonu. Můžete se těšit i na živá dema, včetně živého naškálování produkční aplikace.

Chronon - DVR for your Java application

V dnešní době celá řada aplikací beží nonstop a zpracovávají obrovská množství dat. Nejsou vyjímkou aplikace fungující celé týdny nebo i měsíce bez jediného restartu, které obsluhují tisíce klientů najednou. Debugging těchto aplikací bývá poměrně náročný. Někdy je velmi težké nasimulovat chybu, protože není vůbec jasné proč vzniká, nebo se objevuje jen velmi sporadicky. Chronon je nástoj vyvinutý právě pro odhalování těchto chyb, pro které se standartní debuggovací technika nehodí. Chronon nahraje chování vaší aplikace a umožní vám se podívat, co se dělo uvnitř.

Matěj Hudák - Jsem programátor, který rád zkouší a zavádí moderní technologie v praxi. Když neprogramuji, tak stavím rádiem řízené modely letadel, nebo dělám elektroniku.