Dubnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 4.4. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentace REST API je mrtvé - ať žije GraphQL a Relay (Petr Ferschmann) a dále prezentace JSON-B introduction and comparison with other frameworks (Dmitry Kornilov, Roman Grigoriadi). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

REST API je mrtvé - ať žije GraphQL a Relay

REST se stal standardem pro API. Poslední dobou se ale ukazuje, že není vhodné pro uživatelské rozhraní. Facebook nám nabídl GraphQL a skvělou knihovnu Relay, která usnadňuje a zrychluje práci s daty v aplikacích

Petr Ferschmann

Počítače byly vždy jeho koníčkem, ale místo “jak věci fungují” jej spíše zajímalo “proč takto fungují”. Od roku 2004 začal podnikat, aby tuto svoji vášeň mohl lépe rozvinout. Je jedním ze zakladatelů cloudového ekonomického systému FlexiBee, kterou v roce 2014 prodal skupině ABRA Software. Od roku 2016 připravuje novou firmu na propojení cloudových aplikací. Linux používal od roku 1996, počítačové sítě a škálování aplikací jsou jeho koníčkem. V roce 2004 absolvoval Softwarové inženýrství na Fakultě aplikovaných věd Západočeské univerzity. Má tři děti a k jeho koníčkům patří běh, kajakářství a skálolezectví, i když většinu času tráví spíše v práci.

JSON-B (JSR-367) introduction and comparison with other frameworks

Learn about new developments in the JSON Binding specification. This session covers the latest status and plans of the specification, provides a deep dive into main areas such as runtime API and default and customized mappings. I will also compare major JSON-B features with similar features in other JSON frameworks such as Jackson and Gson.

Dmitry Kornilov

Dmitry Kornilov is a software engineer at Oracle in Prague (Czech Republic). He has over 20 years of experience in design and implementation of complex software systems, defining systems architecture, team leading and project management. He is a committer on the EclipseLink project and JSON-B specification leader. Dmitry holds a Bachelor of Science in Applied Mathematics from Moscow Aircraft Institute (Technical University).

Roman Grigoriadi

I am a software engineer at Oracle Czech. I am a member of the Eclipselink/Toplink team, currently a main developer for JSONB-RI. My background is defined by architecture and implementation of banking and insurance commercial systems.