Dubnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 23.4.2012 od 19h hodin v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace: Grizzly NIO Framework Overview (Oleksiy Stashok) a Distribuce dat z cloudu na více jak 100 milionu klientů (Zbyněk Šlajchrt). Sponzorem setkání je firma Anywhere, která zajištuje občerstvení. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Grizzly NIO Framework Overview

Writing scalable server applications in the Java™ programming language has always been difficult. The Grizzly NIO and HTTP framework has been designed to help developers to take advantage of the Java™ NIO API. Grizzly's goal is to help developers to build scalable and robust server and client applications using NIO and we are also offering extended framework components: HTTP Framework, Websockets, Servlet, HttpService OSGi and Comet. During the presentation we'll talk about core Grizzly architecture, go throw the basic modules and their functionality. The most interesting features like HTTP server and client, Websockets, Comet; will be discussed in more details with code samples.

Distribuce dat z cloudu na více jak 100 milionu klientů

Cílem prezentace je ukázat, jak lze v krátkém čase a za přijatelných nákladů distribuovat data z cloudu na více jak 100 milionů klientů. Řešení bude představeno na reálné aplikaci, která slouží k průběžné aktualizaci klientů antiviru Avast. Posluchač bude mít tak možnost seznámit se s celkovou architekturou aplikace, použitými technologiemi, tipy a triky, ale také s úskalími, která čekají na vývojáře či systémového administrátora při řešení obdobných problémů. Jedná o další javovskou cloudovou aplikaci provozovanou v Avastu, jejímž základem je především NIO framework Netty a knihovna Google Protocol Buffers.