Březnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 27.3. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentce: Stream processing a Hazelcast Jet (Vladimír Schreiner) a JSON podpora v Java EE (Lukáš Jungmann). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Stream processing a Hazelcast Jet

Zpracování velkých dat je tradiční doménou distribuovaných dávkových systémů, jako Hadoop. Nedostatkem dávkového zpracování je velká latence. Stream processing nástroje tento problém řeší a umožňují zpracovávat miliony událostí z IoT senzorů nebo sociálních sítí v téměř reálném čase. Jsou základem event-sourcing architektur. Vysvětlíme si, na jakých principech stojí a čím se jednotlivé produkty liší. Představíme si Hazelcast Jet — knihovnu, která vás přesvědčí, že distribuované zpracování dat nemusí být složité.

Vladimír Schreiner

Jsem produktovým manažerem Jetu. Chci zjednodušit způsob pro zpracování dat — motivaci a chuť jsem našel během předchozího desetiletého působení v enterprise vývoji.

JSON podpora v Java EE

JSON support is an important part of Java EE. This session provides a deep dive into JSON-P and JSON-B APIs, explains how they are connected and can be used together. Hereby we will introduce and demonstrate new JSON-P features such as JSON Patch, JSON Pointer and JSON Merge Patch as well as JSON-B features such as default and customized mapping, adapters and serializers.

Lukáš Jungmann

Software developer at Oracle, expert group member of JSR 367 Java API for JSON Binding (JSON-B) and JSR 374 Java API for JSON Processing 1.1 with main responsibilities on projects EclipseLink and Json-P reference implementation, contributing also to Json-B reference implementation. Additional projects on his radar are Metro/JAX-WS/JAXB/GlassFish. He is also specification lead for JSR 67, JSR 224 and JSR 338.