Říjnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 3.10. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentce: Java API compatibility (Kamil Ježek). Občerstvení na tuto akci zajišťuje firma Oracle. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Java API compatibility

Modern software trends brought modularity into practise and consequently made compatibility verification more important than before. It is challenging in Java, where compatibility impacts of an API change is not obvious. In particular, Java widely differs in source and binary compatibility, which is a fact a lot of developers are not aware of. The question is if the problem is wide and what we can do to prevent it. We will show a few examples and let the audience guess what is and what is not compatible. We will also present how other developers cope and what tooling can help prevent the problem. After that we will demonstrate what modern Java versions provide to avoid the problem. Namely, we will touch a research topic, where invokedynamic is used to fill the gap between binary and source compatibility.

Kamil vystudoval doktorát na Západočeské univerzitě, kde nyní působí jako výzkumný pracovník. Několik let pracovat také v průmyslu s JEE technologiemi jako hibernate, spring, SOA, REST. V současnosti pracuje na metodách ověření software na základě analýzy byte-code i zdrojových kódů. Výsledky se s úspěchy snaží aplikovat zpět do průmyslu. Nejnověji spoluzaložil startup Verifalabs, který poskytuje plně automatizované testování software.