Prosincové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 18.12. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás prezentace Java EE 7 - Vybrané novinky (Martin Mareš) a Zabezpečení JAX-RS 2.0 REST aplikací (Miroslav Fuksa, Michal Gajdoš). Sponzorem setkání je firma Oracle. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Java EE 7 - Vybrané novinky

GlassFish 4, Netbeans 7.4, 6 slajdů, spousta kódu a kdoví co ješte.

Martin Mareš - Softwarový vývojář ve společnosti Oracle pracující na aplikačním serveru GlassFish.

Zabezpečení JAX-RS 2.0 REST aplikací

JAX-RS je standardní Java API pro psaní RESTových služeb. Přednáška se bude zabývat zabezpečením aplikací psaných pomocí tohoto populárního API.

Během přednášky předvedeme několik způsobů jak zabezpečit vaše REST API. Budeme postupovat od těch nejjednoduších řešení až po ty složitější. Na závěr ukážeme například použití standartu OAuth 1/2.

Protože JAX-RS samo o sobě mnoho možností jak bezpečnost řešit neobsahuje, ukážeme i některé postupy specifické pro Jersey 2 (Jersey 2 je referenční implementace JAX-RS 2.0). Předvedeme různé způsoby autorizace a autentifikace jak na úrovni celé aplikace, tak i na úrovni jednotlivých JAX-RS zdrojů (JAX-RS resources). Detailně se budeme zabývat i klientskou stranou.

Prezentace bude obsahovat několik praktických ukázek.

Miroslav Fuksa pracuje jako Java developer ve firmě Oracle v Praze. Je členem týmu vyvíjejícího open source projekt Jersey 2, což je referenční implementace JAX-RS 2.0. Účastní se vývoje celého projektu, v poslední době se ale více zabýval vývojem funkcí spojených s bezpečností a implementoval například do Jersey podporu pro OAuth 2. Jako Java developer pracuje přes 8 let.

Michal Gajdoš pracuje na pracuje na projektoch Jersey 1/2 (referenčné implementácie JAX-RS) v Oracle v Prahe. Účastní sa celého projektu a pracoval napr. na podpore BeanValidation/Entity Data Filtering-u v Jersey a stará sa o integráciu Jersey do WLS.