Trochu v netradiční den v týdnu, dubnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne ve čtvrtek 27.4. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Při příležitosti konání Oracle Code konference v Praze nás totiž v předvečer konference poctí návštěvou Bruno Borges z firmy Oracle, organizátor konferencí Oracle Code.

Bruno Borges nám řekne něco o tom na čem v poslední době on a lidé kolem něho v Oracle pracují, a čeká nás taky prezentace od Antonína Stokláska se spoustou živých ukázek jak a co se dá dělat jednoduše s Java EE.

Bruno Borges - Brazilian, Product Manager for Developer Engagement at Oracle. Promoting Oracle technologies to the world. https://twitter.com/brunoborges

JavaEE jednoduše

Pojďme se vrátit zpět k JavaEE. Mistr byl přemožen svým žákem, ale už je zpět a mnohem silnější. Přestaňme používat desítky knihoven a závislostí, protože většinu toho co potřebujeme už v JavaEE obsaženo je. Minimalizujme build na minimum. Nasazujme v jednotkách vteřin. Chete vidět jak efektivně vytvořit JavaEE aplikaci, provést Dokerizaci a deployment do cloudu v řádu jednotek minut? Live coding session od programátora pro programátory.

Antonín Stoklásek

Jsem nadšenec do programování a vývoje celkově se zaměření hlavně na Java technologie. Řadím se mezi zastánce DevOps proto mezi moje další oblíbené technologie patří Docker, z front-end technologií se nejvíc věnuji Angularu 2. Zkušenosti jsem sbíral za posledních 11 let ve firmách Unicorn Systems, AVG Technologies a aktuálně jsem zaměstnancem BSC Praha na pozici technical team leader. Moji zákazníci patří nejčastěji do finanční sféry. Aktuálně se zaměřuji na výoj na principech Event Sourcing a CQRS.