Březnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 9.3. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentace na téma Kappa architektura. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Kappa architektura

V přednášce popíšu naše zkušenosti se zpracováním relativně velkého streamu neustále proudících dat ve službě MonkeyTracker (aktuálně 500 tisíc req. denně, testováno na peak 2000 req/sec/node), výkonnostní skoky mezi synchronním a asynchronním zpracováním, postupnou a intuitivní změnu architektury směrem k tzv. "Kappa" architektuře. Představení základních principů Lambda a Kappa architektury, které jsem objevil vlastně až poté, co jsem nezávisle myšlenkově doiteroval k podobným závěrům.

Jan Novotný

Vývojář a teamleader ve FG Forrest, který se léta živí programováním web aplikací v Javě. Blogger, kdysi poměrně aktivního blogu Myšlenky dne Otce Fura. Autor backendu služby MonkeyTracker pro analýzu chování uživatelů webu. Organizátor konference jOpenSpace.