Příští setkání Pražské Czech Java User Group proběhne ve pondélí 26.3. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz nebo přihlášením na tuto událost na facebooku: https://www.facebook.com/events/2058861107709478/

 

Nadpis: Going to production with Continuous Deployment on top of Kubernetes (přednáška bude v češtině)

 

This is our ongoing story of getting from the two weeks release cycle delivered by inplace updates on VMs to the Continuous Deployment on top of Kubernetes. Our talk is about challenges and solutions we have met while preparing CD infrastructure for distributed GoodData platform which is  composed of many proprietary components. Internet is full of very simple examples (how to migrate to CD and get Kubernetes running) but the complex ones which would be describing migration of 10+ years old platform are missing. Now we know why.

 

Milan Sladký and Palo Grešša work in GoodData and they focus on Immutable Infrastructure and Continuous Deployment. Together they are resonsible for entire technological stack described here

 

Nadpis: OpenShift nejen pro JAVA vývojáře

 

Kontejnery a Docker zjednodušil lokální vývoj, umožnil vývojářům snadno simulovat produkční prostředí jednotlivých služeb na jejich stanicích. Jak se kontejnery postupně rozšiřují infrasktrukturou, služby v nich běžící se vzájemně integrují a automaticky vertikálně škálují. Během Přednášky vám ukážu způsob, jakým je možné zkrotit větší množství kontejnerů nejen ve vaší produkční infrastruktuře ale i na vašich vývojářských stanicích. Probereme i úskalí provozu JAVA aplikací v kontejnerech a nakonec si i ukážeme způsoby jak během testů pomocí service brokeru můžete vytvářet testovací služby i databáze pomocí standardizovaného, jednoduchého API.

 

David Bečvařík pracuje ve společnosti Red Hat, kde pomáhá s přípravou JBoss MW images pro OpenShift a je jedním ze zakládajících členu Prague Containers Meetup, pravidelně přednáší o kontejnerech, Kubernetes a Linuxu.

 


Občerstvení na toto setkání nám zabezpečí firma GoodData, za co jim moc děkujeme.

CZJUG podporují:
JetBrains - poskytuje licence pro vývojářské nástroje pro přednášející
Avast - zabezpečuje nahrávání přednášek pro shlédnutí online
další: Oracle, portál java.cz