Březnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 25.3. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace: Lambda funkce v Jave SE 8(Jan Lahoda) a Každý je designér (Martin Čacký). V rámci tohoto setkání proběhne soutěž o dva lístky na konferenci GeeCON 2013. Tato soutěž proběhne pod záštitou firmy YSoft, která je partnerem konference GeeCON 2013. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Lambda funkce v Jave SE 8

Jednou z nových vlastností plánovanou pro Java SE 8 jsou Lambda funkce. Tato přednáška Vás seznámí jak s Lambda funkcemi, jak jsou plánovány, tak se souvisejícími změnami ve standardních knihovnách pro Javu. Právě tyto změny knihoven přinášejí zjednodušení paralelních výpočtů, které si též popíšeme.

Jan Lahoda je vývojář pracující na podpoře jazyka Java v NetBeans IDE. Mezi jeho zájmy patří analýza a transformace kódu, vyhledávání v textu a novinky v oblasti jazyka Java.

Každý je designér

Každý, kdo se podílí na vývoji digitálního produktu je jeho designérem. Design produktu je příliš důležitý na to, aby byl ponechán (jen) na designérech.

Martin Čacký je designér digitálních produktů a programátor v rekonvalescenci. V současné době vede designový tým v GoodData.