Únorové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 25.2. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace Kolik řečí znáš, … (Václav Pech) a Temná strana Androidu (Petr Nálevka). Sponzorem setkání je společnost JetBRAINS. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Kolik řečí znáš, …

Měli jste někdy chuť vytvořit si vlastní programovací jazyk či upravit nějaký existující? Nebo zabudovat do vaší aplikace doménově specifické jazyky? Rád bych vám předvedl open-source nástroj pro práci s doménově specifickými jazyky - JetBrains MPS. Ukážeme si, jak jednoduše je možné vytvářet nové programovací jazyky, rozšiřovat jazyky stávající či je libovolně kombinovat a vzájemně vnořovat jeden do druhého. MPS vám dovolí i takové syntaktické pochoutky, jako jsou rozhodovací tabulky či libovolné poziční a třeba i grafické notace. Přidejte si k tomu těsnou integraci s Javou a získáváte koktejl netušených možností. Poté je již dílem okamžiku zabudovat tyto DSL do vaší aplikace, aby posloužily k popisu business logiky, konfiguraci, administraci systémů nebo zefektivnění vývoje. S MPS zárověň získáte možnost DSL kód pohodlně editovat, ladit, refaktorovat, testovat a analyzovat. Těším se na viděnou v pondělí, Václav Pech.

Temná strana Androidu

Na stack overflow je 370 tisíc problemů s tagem Java, ale neuvěřitelných 290 tisíc s tagem Android. Je za tím obrovská popularita platformy Android, a nebo se spíš něco nepovedlo? Prezentace Vás provede záludnostmi Android API, na které můžete narazit už pri psaní Vaší první Hello World aplikace. Průvodcem Vám bude indie developer Petr Nálevka, který se již 3 roky zabývá Androidím vývojem a provozuje 10 aplikací na Play Store, které si stáhlo již více než 5 miliónů uživatelů.