Květnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 9.5. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentace Nahlédněte do nitra textové analytiky (Jirka Hana a Petr Hamerník, Geneea Analytics).

Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Název: Nahlédněte do nitra textové analytiky

Abstract: V přednášce vysvětlíme stručně základní funkce zpracování přirozeného jazyka. Nahlédneme pod pokličku, jak jsme vytvářeli textově analytickou platformu, jak jí trénujeme a testujeme. Ukážeme si možnosti REST API i možnosti integrace. A v neposlední řadě se podíváme na příklady praktických použití.

Přednášející: Jirka Hana a Petr Hamerník

Jirka a Petr jsou spolužáci z matfyzu.

Jirka se dal na cestu počítačové lingvistiky. Pracoval jak ve firemním, tak v univerzitním prostředí, strávil téměř 10 let v USA, učil lingvistiku a informatiku v Evropě i v USA. Petr byl ještě během matfyzu jedním ze spolu-zakladatelů firmy NetBeans. Později pracoval se softwarovou firmou ChemAxon na softwaru, který používá mnoho z top světových farmaceutických firem.
Jirka i Petr jsou společníci ve firmě Geneea Analytics, která vytváří software pro zpracování přirozeného jazyka.