Červnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 18.6. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Proběhnou tří prezentace Projekt WODA (Jaroslav Tulach), Oracle SuperCluster Engineered Systems (Lubomír Petrík), Enterprise aplikacie a podpora JDK8 (Ľuboš Koščo) a dále programovací soutěž o hodnotné ceny (čtečka Kindle, knížka od Jardy Tulacha). Sponzorem setkání je firma Oracle, která rovněž zajišťuje občerstvení. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Projekt WODA

Dnes si povíme něco o projektu WODA (write once, display anywhere). Přineste si své telefony a tablety a stáhněte si nezbytné binárky[1][2] z Maven repozitoří. Kdo z "wody" uvaří[3] nejlepší aplikaci, může se těšit na hodnotnou odměnu. Plus body pro toho, kdo takovou aplikaci nahraje na AppStore, Play! či veřejné přístupné webové stránky. Těším se na vaše pokusy.

Jaroslav Tulach, NetBeans architekt. Momentálně zkoumající, jak nejlépe zobrazit vývojové prostředí na webu, telefonu či tabletu.

  • [1] http://wiki.apidesign.org/wiki/DlvkBrwsr
  • [2] http://wiki.apidesign.org/wiki/IBrwsr
  • [3] Míti NetBeans IDE 8.0 se může ukázati být výhodou

Oracle SuperCluster Engineered Systems - Jak získat co nejvíce z Oracle VM for SPARC

Popis Oracle SuperCluster Engineered systémů, Oracle VM for SPARC virtualizace a výkonu Javy na SPARCu. Jak nám může znalost hardwarové platformy pomoci výrazně zvýšit výkon.

Lubomír Petrík se věnuje vývoji v Javě a C/C++ softwaru téměř deset let. V současné době pracuje na produktu Oracle Enterprise Manager Ops Center na pozici Staff Engineer ve firmě Oracle v Kalifornii, USA.

Enterprise aplikacie a podpora JDK8

Opis problemov spojenych s pridanim JDK8 ako podporovanej platformy pre nastroj na vzdialenu spravu datacentra. Opis uprav JVM tuningu aby aplikacia spravne bezala aj s JDK8, migracia javascriptoveho kodu z Rhino na novy Nashorn engine.

Ľuboš Koščo: Som "code and devops monkey" posledných 10 rokov. Momentálne pracujem na produkte Oracle Enterprise Manager Ops Center a na privátnom cloud riešení postavenom na OVMM - Exalogic vo firme Oracle v Prahe, ČR. Programujem hlavne v Jave, no tiež v python-e(jythone), perl-e, bash-i, C a väčšine web jazykov. Okrem Ops Centra vediem opensource projekt pre rýchle hľadanie v "zdrojákoch" {OpenGrok (http://opengrok.github.io/OpenGrok) a nadesignoval som veľmi rýchle virtualizačné riešenie postavené na Solaris-e (zfs) a VirtualBox-e.