Lednové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 23.1. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentce: Service discovery s Eurekou (Ondřej Štumpf, GoodData) a dále dva lightning talky.Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Service discovery s Eurekou

Softwarová architektura založená na microservices se stává přínosnou a široce použitelnou alternativou k tradičním monolitickým aplikacím. Zejména v době cloudových řešení, kdy jsou často skloňovány pojmy jako škálovatelnost, robustnost a rozšiřitelnost, se loosely-coupled services ukazují jako rozumně fungující koncept. V přednášce se zaměříme na jeden z jeho problémů, a sice nutnost poskytnout službě povědomí o existenci dalších služeb. Konkrétní řešení problému představíme na službě Netflix Eureka a přidáme praktické zkušenosti s nasazením, provozem a vývojem okolo Eureky ve společnosti GoodData.

Ondřej Štumpf je absolventem matfyzu z roku 2015. Vyzkoušel si práci na projektech využívající řadu technologií, od Microsoft .NET a SQL Serveru, přes Ruby on Rails až po Javu, Scalu a Python. Je společníkem ve firmě Cardoid Systems poskytující SAASové řešení softwaru pro zdravotnická zařízení. Od roku 2015 pracuje jako Software Engineer ve společnosti GoodData, kde se podílí na vývoji produktu poskytující datawarehousové služby.