Únorové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne v pondělí 27.2. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentce: Spring Security prakticky (Jan Novotný, FG Forrest) a dále Jak gating a Zuul zlepšují kvalitu kódu v GoodData (Michal Vančo, GoodData). Sponzorem setkání je starlift.org. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

Spring Security prakticky

Přednáška je určena těm, kteří se se Spring Security zatím nesetkali nebo setkali jen letmo. Projdeme si základní principy fungování této knihovny, která zajišťuje vyspělou autentizaci a autorizaci v Java aplikacích postavených (nejen) na Springu. Prolétneme v rychlosti i základní bezpečnostní prvky prohlížečů jako CSP, HSTS, HPKP a další security hlavičky, správné nakládání s hesly, některé typy útoků a ochranu proti nim.

Jan Novotný

Vývojem v Javě se živím už více jak 10 let. Ve společnosti FG Forrest se starám o vývoj webových aplikací pro přední české i zahraniční zákazníky. Posledních pár let se snažím komunitě vrátit to, co jsem jsem z ní načerpal - jsem spoluorganizátorem ne-konference jOpenSpace, natáčím videocast Kafemlejnek.TV a už spíš výjimečně napíši něco na blog.

Jak gating a Zuul zlepšují kvalitu kódu v GoodData

Prezentace představí koncept “gatingu”, který je již přes rok implementován v GoodData jako součást Continuous Integration. Díky tomuto přístupu mají vývojáři jistotu, že pracují nad funkčním kódem a do repozitářů se dostává pouze otestovaný kód. Mimo jiné bude prezentace zaměřena na konkrétní ukázky, typy “pipeline” a informace o tom, jak snadno si stejné prostředí můžete zprovoznit nad svým kódem (a ne jen pokud používáte Gerrit).

Michal Vančo

Michal pracuje již téměř 4 roky ve společnosti GoodData, která se zabývá vývojem big-data analytické platformy v cloudu. Jako QA architekt a manažer se nejvíce soustředí na zlepšování a efektivitu testovacích frameworků a nástrojů, které souvisí s automatizací a zdokonalováním celého vývojového procesu. Aktivně se věnoval rozvoji testovacích nástrojů pro nahrazení manuálního testování, automatizaci doručování a také performance nástrojům pro simulaci chování paralelních uživatelů. Před GoodData byl členem QA týmu v Red Hatu, kde se zabýval testováním middleware produktů postavených nad JBoss AS a jejich testování primárně z pohledu clusterování a performance. A před dávnými lety na škole dělal jako svoji bakalářskou práci CSV editor pro vývojový nástroj NetBeans.