Dubnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 29.4. od 19h v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace: The Closure Tools s použitím Mavenu a IntelliJ IDEA(Lukáš Vlček) a Jak na scénáře aneb sebevražda v Bronxu (Richard Šerý). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

The Closure Tools s použitím Mavenu a IntelliJ IDEA

Chcete začít s Closure Tools a nevíte jak? Jste Java vývojář, používáte maven a nechce se Vám kvůli JavaScriptu přesedlat na zcela jiný dev stack? Tak přijďte, a ukážu Vám, jak jsem začal já, aniž bych musel příliš opouštět pohodlí zaběhané dílny Java vývojáře.

  • Nejdřív se trochu podíváme na Closure Library a pokusím se zavzpomínat na největší překvapení, která na nováčky čekají.
  • Podíváme se také na Closure Templates (aka. Soy Templates).
  • Vyrobíme jednoduchou aplikaci včetně testů, která se bude buildovat s použitím mavenu.

O přednášejícím:

Lukáš Vlček pracuje v Brně pro společnost Red Hat. Zabývá se technologií Elasticsearch a vývíjí full-text search službu http://search.jboss.org/ Současný frontend této služby napsal v nouzi s pomocí jQuery a několika dalších JS pluginů. Brzy zjistit, že tudy cesta nevede. V součásné době frontend přepisuje v Closure Library a myslí si, že činí dobře.

Jak na scénáře aneb sebevražda v Bronxu

Sestavování scénářů a zadávání úkolů bývá často Achillovou patou vývojového procesu, bez ohledu na to, zda tým vyvíjí podle agilních nebo tradičních metodik. Přednáška shrnuje deset let praktických zkušeností se scénáři a chybami při jejich přípravě. Vývojáři se seznámí s různými zdroji problémů a s technikami, které nám pomáhají tyto problémy překonávat.

O přednášejícím:

Richard Šerý pracuje jako designér uživatelských rozhraní ve firmě AspectWorks. V uplynulých deseti letech pracoval na projektech všech druhů a velikostí pro firmy jako je Hypoteční banka, DHL, Annonce, O2 či Siemens. Mezi jeho specializace patří informační architektura, design, testy použitelnosti, Javascript a CSS.