Listopadový CZJUG proběhne 28.11. od 19h hodin v posluchárně S3 (pozor změna posluchárny) na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čeká nás prezentace WebSockets v Jave (Štěpán Kopřiva). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní stránce portálu java.cz.

WebSockets v Jave

WebSocket protokol (RFC 6455) definuje způsob obousměrné plně duplexni komunikace mezi klientem a serverem. S příchodem HTML 5, jehož součástí je i specifikace WebSocket klienta pro JavaScript, se WebSocket stává hojně používanou technologií. Na setkání budou vysvětleny základy protokolu jako takového, jeho implementace pro Javu, výhody a nevýhody i prezentace JAVA WebSocket API včetně příkladů.

O přednášejícím

Štěpán Kopřiva pracuje jako software engineer ve společnosti Oracle. V současné době se podílí na implementaci WebSocket API pro Java - projektu Tyrus. Dříve působil jako výzkumník v oblasti multiagentních systémů na ČVUT Praha.