Březnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 28.03.2011 od 19 hodin v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás prezentace Java REST klient (Pavel Bucek, Oracle) a Java v Cloudu (Roman Pichlík a Jaroslav Gergič, GoodData). Prezentace proběhnou v uvedeném pořadí. Sponzorem setkání je firma DRILL B.S., která zajišťuje občerstvení. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Java REST klient

Už vás nebaví používat HTTPUrlConnection? Zkuste použít skutečného Java REST klienta. Používáte ve svém kódu HTTPUrlConnection a chtěli byste vědět, jak si zjednodušit život? Potřebujete z Javy přistupovat k nějaké webové/REST aplikaci? Nebo vás jen zajímají novinky ohledně Jersey klienta a chcete se dozvědět, jakým směrem se pravděpodobně bude ubírat další vývoj? Pokud jste odpověděli alespoň na jednu otázku kladně, neváhejte a přijďte se podívat na mou prezentaci. Mimo již uvedená témata se podíváme také na obecnější popis jak Jersey klient pracuje a možnosti jeho rozšíření a přizpůsobení individuálním požadavkům.

Java v cloudu

Java v cloudu. Cesta pro psaní aplikací v Jave a jejich nasazení v enterprise prostředí jako jsou banky a nebo podniky je dobře prošlápnutá, ale jak je to v případě aplikací, které nasazujete v cloudu a prodáváte je jako službu? V této prezentaci se podíváme na architekturu GoodData BI platformy a jejích komponent psaných v Jave. Cílem prezentace je seznámit posluchače s tím, jak se mění návrh a implementace těchto komponent, vzhledem k masivnímu zatížení a objemu dat a dalším charakteristickým rysům modelu Software As A Service (SAAS).