Pozor změna, z důvodu nemoci se setkání odkládá! Náhradní termín bude upřesněn. Omlouváme se případné potíže. Díky za pochopení.

Listopadové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 29.11.2010 od 19 hodin v posluchárně S3 (pozor dříve S5) na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás dvě prezentace Ruby on Rails: zapomeňte na Javu (Jirka Hradil) a Devoxx 2010 (Lukáš Křečan). Sponzorem setkání je firma DRILL B.S., která zajišťuje občerstvení. Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Ruby on Rails: zapomeňte na Javu

Vývoj webových aplikací v Javě trpí přílišnou složitostí. Kromě obrovské náročnosti na zvládnutí mnoha technologií trpí roztříštěností, plynoucí z absence standardů. Tzv. univerzálnost a možnost volby se nám tady vrací v nejhorší možné podobě. Vydat se po správné cestě vyžaduje často zkoušet javové technologie stylem "pokus a omyl".

Co když je cesta někde jinde? Co když vykročíme stranou, opustíme Javu a zkusíme něco úplně jiného? Vítejte v dokonale jednoduchém světě Ruby on Rails.

Devoxx 2010

Devoxx je pravděpodobně nejzásadnější Java konference v Evropě a CZJUG jako její partner mohl vyslat jednoho svého zástupce, kterým se nakonec stal Lukáš Křečan. Ten nás v rámci této prezentace seznámí s nejdůležitějšími postřehy z této konference.