Říjnové setkání Pražské Czech Java User Group proběhne 31.10.2011 od 19h hodin v posluchárně S5 na Matematicko-fyzikální fakultě Karlovy Univerzity na Malostranském náměstí 25, Praha 1. Čekají nás Scala setkání se dvěma prezentacemi Scala - zkušenosti s nasazením (Richard Benkovský) a Scala Actors a úvod do frameworku Akka (David Polách, Karel Smutný). Vstup na akce CZJUGu je zdarma, a není třeba se předem registrovat. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Scala - zkušenosti s nasazením

Většina prezentací o Scale představuje jazyk a jeho syntaktické cukrlátka, ale to není to o čem bych rád mluvil. V této prezentaci jsem se zkusil zaměřit čistě na aspekty praktického zavadeni Scaly do ekosystemu firmy GoodData. Zavedení Scaly mělo nesporné výhody, ale přineslo i komplikace, o kterých bych se rád zmínil. V přednášce budou zmíněny následující oblasti.

  • buildovaci nastroje, IDE
  • Scala - Java interoperability
  • testy - ScalaCheck, JUnit
  • maintanance + deployment
  • dokumentace (ScalaDoc, JavaDoc)
  • Scala pitfalls

Richard Benkovský pracuje ve firmě GoodData na pozici senior software vývojáře. Stará se o rozvoj aplikační části platformy a zároveň je zodpovědný za nasazení, rozvoj a údržbu Scala komponent.

Scala Actors a úvod do frameworku Akka

Paralelní, vícevláknové či snad dokonce "konkurentní"? To vše jsou oblíbená zaklínadla posledních let. V přednášce se dozvíte, co v tomto směru nabízíjazyk Scala. Podíváme se na model Actorů, jehož základní implementace je součástí standardní knihovny. Na závěr se dostaneme k frameworku Akka, který původní Scala Actors rozšiřuje o nové prvky (STM, typed Actors, .).

David Polách

Člen Czech Scala Enthusiasts, konzultant/freelancer aktuálně na projektu pro Deutsche Bank AG, zaměření na vývoj backendových systémů v Javě, aktivní uživatel Scrum/Agile.

Karel Smutný

Zakládající člen a organizátor Czech Scala Enthusiasts. ScrumMaster a agilní coach v GE Money Bank a webovém startupu Leyter.com. Zájmy: 70. léta - p-funk, prog-rock, PL/SQL.