Czech Java User Group ve spolupráci s Fakultou informačních technologií ČVUT pořádá dne 14.4. od 18h v Bellingově sále Národní technické knihovny workshop na téma Vývoj aplikací pro telefony s operačním systémem Android pod vedením Pavla Petřeka ze společnosti Inmite. Součástí setkání bude občerstvení. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Abstract přednášky

Účastníci workshopu si při tvorbě jednoduché aplikace vyzkouší základní koncepty, které přináší vývoj aplikací pro telefony s operačním systémem Android. Od jednoduchého Hello Worldu se odrazíme až k práci s SMSkami, na kterých lze dobře uchopit několik aspektů architerktury Android najednou. Naučíme se správně zacházet se životním cyklem aplikace. Povíme si a zároveň předvedeme, jak připravit aplikaci pro různé telefony a jak ověřit "look" aplikace na více zařízeních, aniž byste měli plný šuplík Nexusů, Milestonů, Magiců, G1 či Heronů.

Co si předinstalovat na notebook

Před workshopem je třeba připravit si na laptopu vývojové prostředí Eclipse a následujte Quick Start instrukce . Při kroku 4 je třeba nainstalovat alespoň

  • Android SDK Tools
  • SDK Platform Android 1.6, API 4
  • SDK Platform Android 2.1, API 7
  • Google APIs by Google Inc., Android API 4
  • Google APIs by Google Inc., Android API 7

Další případné součásti (Documentation, Samples, ...) můžete nainstalovat podle chuti. Výhodou při účasti na workshopu je alespoň základní znalost práce s prostředím Eclipse. Zároveň si stáhněte přípravu.

O přednášejícím

Pavel Petřek je nadšeným vývojářem pro mobilní platformy Android a Blackberry a cizí mu není ani vývoj aplikací v prostředí Internetu (Java EE, Grails, technologie Google). O platformě Android povídá při různých příležitostech již od jejích raných počátků. Jako vývojář, software inženýr, či software architect pracuje prakticky odjakživa, v současné době ve vlastní společnosti Inmite, která si kromě vývoje špicových aplikací dala velký úkol: "Dělat lidi ve svém okolí šťastnějšími".