Czech Java User Group ve spolupráci s Fakultou informačních technologií ČVUT pořádá dne 3.3. od 18h v Bellingově sále Národní technické knihovny workshop na téma využit iBatis pod vedením Jana Novotného. Pokud se chystáte přijít, dejte nám vědět formou hlasování v anketě na hlavní strance portálu java.cz.

Abstrakt přednášky

iBatis je framework pro mapování dat uložených v relační databázi na Java objekty. iBatis je už po několik let zajímavou alternativkou k ORM frameworkům postaveným na JPA (jehož typickým představitelem je Hibernate). Mottem iBatisu je zjednodušit vývojářům práci s databází a přitom zůstat tak jednoduchý, jak jen to je možné. Právě jednoduchostí a nízkoúrovňovým přístupem k databázi, poráží v řadě případů daleko silnější frameworky. Na workshopu si budete moci sami vyzkoušet práci s iBatisem 3, který právě spatřil světlo světa. Kromě novinek v iBatisu bude k vyzkoušení jeho integrace do Spring Frameworku 3.1. Obě dvě záležitosti ještě nemají své stabilní verze, takže budou k vyzkoušení opravdu žhavé novinky. V průběhu bude vyhlášena soutěž o jednu licenci vývojového prostředí IntelliJ Idea 9 Ultimate Edition.

Vstupní předpoklady

Běžná znalost Javy, SQL a JUnit knihovny pro testování. Každý účastník by měl mít vlastní notebook s instalovaným libovolným Java IDE (autor doporučuje IntelliJ IDEA), JDK 1.6 a Mavenem. Přestože budou materiály k dispozici i na workshopu, doporučuji si je stáhnout z adresy přes GIT klienta (git://github.com/novoj/iBatisWorkShop.git) nebo jako ZIP archív (v menu vyberte Download sources). Další detaily budou zveřejněny na http://blog.novoj.net/

O přednášejícím

Ing. Jan Novotný je absolventem Univerzity Hradec Králové v oboru informační management a nyní pracuje jako senior Java developer ve společnosti FG Forrest, a.s.. V prostředí vývoje webových aplikací se pohybuje více jak 8 let a své zkušenosti se s Java komunitou snaží sdílet prostřednictvím odborného blogu Myšlenky Otce Fura. Od roku 2009 je členem Jetbrains Java Academy.