V pátek 11.2. proběhl druhý český Hackathon na téma RefactoringNG. Stejně jako minule se konal v sídle společnosti JetBrains v Praze-Hodkovičkách. Pokud chcete vědět jaké to bylo, čtěte dál.

Bylo nás celkem osm: Honza Novotný, Michal Bernhard, Michal Škrdla, Vlastimil Dolejš, Vašek Pech, Denis Stepanov, Pavel Jetenský (připojený přes Skype) a já. Začali jsme kolem 18. hodiny mým krátkým povídáním o tom, jak funguje RefactoringNG. Hned na začátku jsem se do toho trochu zamotal a o to větší bylo moje překvapení, že se přítomní ve zdrojácích poměrně dobře orientují. Smekám před nimi, protože vyznat se v projektu jako je RefactoringNG určitě není snadné. Po mně mluvil chvilku Denis, který napsal editor refaktorizačních pravidel a téměř všechno týkající se uživatelského rozhraní. Pak už jsme si rozebrali úkoly a šli do toho. A první výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat, což nelze než obdivovat. Kolem deváté přišla pizza a diskuze o tom, na co se RefactoringNG hodí a zda by bylo užitečné spouštění z příkazové řádky. Následovalo trochu práce a diskuze o tom, jak by měl fungovat atribut instanceof a zda je vhodné, aby podporoval parametrizované typy s wildcard. Končili jsme společně kolem půlnoci.

A moje dojmy? Fajn akce, která určitě posunula RefactoringNG o kus dál. A nejde jen o těch pár opravených chyb. Nemalý přínos pro mě měl pohled lidí, kteří v projektu nejsou namočení. Takže jsem si odnesl pár nápadů, jak dál. Pokud tedy máte open-source projekt a uvažujete o Hackathonu, vězte, že to určitě není ztracený čas.

A co říci závěrem? Zbývá asi jen poděkovat Honzovi a Vaškovi za organizaci a firmě JetBrains za poskytnutí prostor a pizzu. A všechny pozvat na další kolo.

Odkazy: