iBatis 3.0 preview - část první

Po letech jsme se konečně dočkali třetí verze populární knihovny iBatis. Nová verze přináší velkou řadu novinek a jedná se o kompletní rewrite, který využívá generik, anotací a dalšího API Javy 1.5. iBatis je prozatím ve verzi Beta 1 (doposud ještě není dostupný ani v Maven repository), ale doufejme že nebude dlouho trvat a dočkáme se verze stabilní.

Společně s iBatisem vychází i úplně nový produkt iBATIS Schema Migration System inspirovaný Rails Migrations. Migrations představují podporu pro konzistentní úpravy databázových schémat s důrazem na: konzistenci, opakovatelnost, reverzibilnost, verzování, auditovatelnost a automatizaci. Jedná se o nástroj pro příkazovou řádku, s jehož pomocí je možné systémově vytvářet a spravovat databázové change skripty, které jsou přehledné, dají se kdykoliv revertovat a měly by výrazně ulehčit práci v týmu (pro čtenáře z Forresta: pokud vám to připomíná náš DbAutoupdater, jste doma :-) ).

V této sérii článků se ale soustřeďme na iBatis 3.0 a co nového nás v něm čeká. Sérii zmiňuji pro to, že novinek je příliš mnoho na to, aby se vešly do jediného článku a proto jsem jej rozdělil na dvě části, které vyjdou s týdenním postupem. Těšte se tedy ještě na jeden článek příští pondělí.

Diskuzní příspěvky
Zatím zde nejsou žádné zprávy