iBatis 3.0 preview - část druhá

V předchozím článku jsme si ukázali vylepšení iBatisu v souvislosti s XML deklaracemi. Tento navazující článek rozebírá novinky v oblasti Java API. Základem pro toto rozšíření se staly vlastnosti dostupné od verze Javy 1.5 - tedy generiky a anotace. Jednou z velkých kritik původního iBatisu bylo množství XML, které bylo nutné psát. Našlo se mnoho lidí, kterým tento přístup vadil a kteří by spíše uvítali mít vše na jednom místě v kódu. Autoři tyto kritiky vyslyšeli a vytvořili plnohodnotné API, před které je možné využít libovolnou funkcionalitu iBatisu.

Před tím, než se pustím do rozebírání detailů bych se s Vámi rád podělil o jeden velmi zajímavý úryvek z dokumentace, který má s výše uvedeným souvislost:

Java Annotations are unfortunately limited in their expressiveness and flexibility. Despite a lot of time spent in investigation, design and trials, the most powerful iBATIS mappings simply cannot be built with Annotations – without getting ridiculous that is. C# Attributes (for example) do not suffer from these limitations, and thus iBATIS.NET will enjoy a much richer alternative to XML. That said, the Java Annotation based configuration is not without its benefits.

Zdá se mi to jen nebo se povzdechy nad rigiditou Javy stávají normálním trendem?

Diskuzní příspěvky
Zatím zde nejsou žádné zprávy