JBehave – Behavior Driven Development v praxi

Radek Teichmann

Nedávno se mi do RSS čtečky dostal odkaz na novou verzi JBehave 3.0 – BDD nástroje, který poskytuje zajímavé možnosti zejména při testování vašeho kódu. Pojďme se tedy letmo seznámit s tímto zajímavým projektem a ukažme si na příkladech, jak ho použít.

Pokud vám pojem BDD – Behavior Driven Development nic neříká, pak vězte, že se jedná o agilní techniku programování, která vznikla jako reakce na TDD (test driven development) v roce 2003. Zaměřuje se především na jasné pochopení toho, co váš software dělá a jakým způsobem se chová. Navíc se snaží klást důraz na to, aby testy, které napíšete byly srozumitelné všem, bez rozdílu toho jestli se jedná o programátora či nikoliv. Tolik asi strohý oficiální úvod – více naleznete například zde.

My se v našem článku zaměříme především na zmiňované pochopení testovacích scénářů i ne-programátory. Tato myšlenka je totiž natolik smělá a přitom velmi užitečná, že stojí za to ji prověřit. Nástrojů, které implementují tuto techniku je celkem mnoho a existují pro mnoho programovacích jazyků – jedním z nich je i JBehave.\

Diskuzní příspěvky
Zatím zde nejsou žádné zprávy